Akara hanashi
Minulý díl: Setkání

Aktuální díl: Stvoření

angry chibi^^"

chcete mít vlastní cosplay?

17. října 2011 v 17:48 |  Ztráty a nálezy ^^

Určitě skoro každý slyšel slovíčko "cosplay" a pokud nn tak to shrnu

(Slovo cosplay vzniklo spojením anglický slov costume=kostým a play= hrát,jinými slovy:lidé kteří si oblíbili určitou anime postavu,budou přetvářet svůj imič tak,aby se dané osobě co nejvíce podobala na vzhledu"

Tudíš kdo je "otaku" (závislák ^^ ) na cosplay určitě by si chtěl vyrobit vlastní naruto čelenku

P.S není to z mojí hlavy tentočlánek je kopírován ze servru konoha.cz

♣!NÁVOD NA NARUTO ČELENKU!♣
Potřeby:
cca půl metru látky, bavlna, ale může být jiná... (barvu vás nechám vybrat ^^)
niť ve stejné barvě
střední/malou jehlu
lepidlo sekundové/na extra povrchy
plech, čistý, pozinkovaný, tloušťka 1 mm
dírkovač (neptejte se ^^)
větší kvalitní pilník (proboha jen ne na nehty xD)
ostatní potřeby jako (velké, kvalitní!) nůžky a liháč...
Postup:
1.Nejdříve si připravíme samostatnou čelenku, látku, bez "štítku". Průmerná délka kolem hlavy+zavázání+visící se asi tak metr. Šířku střihněte tak 12 cm, pak se zmenší a bude to na 5 cm, nebojte. Jestli jste si koupili bavlnu, tak můžete trhat ^^ a rovně, takže jen nastřihněte správný rozměr na okraji a jedem. Máte před sebou pruh látky 100x12 cm. Doufám.

2. Jedna z neotravnějších částí výroby. Alespoň pro mě Smiling Šití. Někdo může a má k dispozici stroj, tak vy sedněte a jeďte. Jen si teď přečťete jak. Látku přehněte podélně napůl. Na koncích odstřihněte podle obrázku (heehee, jen luštěte Laughing out loud). A teď začněte bez dalšího přeložení sešívat stehem na obrázku, tedy tím nejjednoudušším, takže to zvádnou i ti, co si myslí, že jsou lemry na všechno xD ...pardon, pardoon Smiling. Sešívejte podél celé nespojené délky. Na konci ustřihněte tentýž kus, ale ještě nesešívejte!

3. A teď další piplačka ^^. Teď celý pruh sešitý nahoře převtaťe naruby. Když se vám to asi po čtvrthodině podaří celé, uvidíte sami, že teď je na očich jen pěkný čistý steh. Případně popravte chybky a přešijte ještě navíc Smiling. Na konci vám tedy zbyde tohle (viz foto 1) dole). To si jen překruťte tak, abyste mohli opět udělat na pohled pěkný steh.
4. Měli byste před sebou mít pěknou čelenku, bez trčících nití, vytahaných stehů, viditelných uzlů atd. A vedle ní hned připraný plech na další část Smiling Vezměte hned svoje (velké, kvalitní!) nůžky a pokud jou opravdu velké a kvalitní, mely by přirozeně stříhat plech. Moje s tím problémy nemají, ty davají bez problémů i CD Smiling. Kdo takové néma, ten si holt musí poradit s nůžkami na plech. Vytřihněte si tedy obdélník asi 12x4 cm. A opatrně na hrany! Zatím jsou dost ostré Smiling Pak si vemte buď menší nůžky na jemnější práci nebo si nechte svoje extra velké, kvalitní nůžky. Rohy zakulatíme, abychom se o ně nepořezali. A taky tam přece vypadají v amine Smiling
Po dokonalém zakulacení vemte do ruky pilník a podle podoby zakulacujte všechny hrany. Nebude to nikde ostré, jasné? Přejeďte okraj prstem, nebo otřete o látku, jestli se nezachytí. Hned zapilujte nerovnost.
5. Máte to skoro hotovo! Jen to poslkládat dohromady a doladit detaily Smiling. Určitě vám z toho kusu plechu na začátku zbyl nějaká kus, viďte? Tak si ho teď vemte do ruky spolu s dírkovačem. Dolní část na zachycení (božích) koleček? (konfet!) dejte pryč. Pak vložce plech. Podle fotky 4. A teď opatrně, pomalu tlačte, ať si protlačíte kolečka na imitaci krytek na nýty se skutečné čelence SmilingAž se vám to podaří 6x, tak se poblahopřejte Smiling a vemte si do ruky pravítko. Ty kolečka jsou teď totiž pokřivené. Položte je na stůl a plochou pravítka je srovnejte. Tak. A to je všechno.
6. Poslední část! (teď křičte hurá a těšte se na výsledek Smiling) Po ruce máte mít buď sekundové lepidlo, nebo lepidlo na zvláštní ovrchy jako dřevo, látku, kov atd. Já měla obojí, takže byla kombinace Smiling Kápněte opatrně lepidlo na místo, kde by měly být nýty. Taky může být podle fotky 5 Smiling. Dejte tam radši víc než míň, já každé přilepovala aspoň dvakrát Laughing out loud Nechte dobře uschnout. Teď vemte do ruky liháč nebo podobnou věc xD a udělejte věc, na kterou jste se nejvíc těšili SmilingZnak svojí vesnice Laughing out loud. Já Konohu nikdy nezradím, takže to dopadlo takhle Laughing out loud. Nejdřív předkreslete tužkou a pak obtáhněte. Je to jistější. Opět vemte lepidlo, je jedno jaké, ale teď jsem použila to extra. Teď by bylo dobré plech ohnout, protože po přilepení už bych to nezkoušela. Jen si to ohněte, jak je vám to vhodné. Já to mám přesně podle tvaru hlavy. Napatlejte co největší množství (s mírou, samozřejmě! xD) na druhou stranu plechu. Teď si najděte prostředek hotové čelenky a opatrně přiložte doprostřed látky. Dejte si záležet! To už pak nezměníte. Teď jen držte obojí pohromadě dokud to jen tak tak nedrží. Pak si můžete dovolit to pustit a nechat to uschnout samo.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aya Aya | E-mail | Web | 20. října 2011 v 19:52 | Reagovat

jéé to je žůžo *-* asi si ji udělám =O))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Věci jsou krásné když přicházejí... a né když odcházejí
Narozeniny blogu!!!
12. září 2011 v 20:57